סיסטם עאלי

לרכישת כרטיסים לחצו כאן

 

 

פתיחת דלתות 21:30

תחילת מופע 22:15

 

 

"'סיסטם עאלי' זאת לא עוד להקה של ילדי שלום. לא להקה של מלכות יופי שמדברות על שלום עולמי. אנחנו אומרים את האמת.'סיסטם עאלי' היא הפה של האנשים ששותקים, שלא יכולים לדבר. היא באה להיכנס בכל מה שנקרא שתיקה ופחד". כך מזקק חבר סיסטם עאלי, הראפר מוחמד אגואני, את מהות הלהקה.

סיסטם עאלי הוא אנסמבל היפ-הופ רב-לשוני של עשרה מוזיקאים היוצרים בארבע שפות: עברית, ערבית, רוסית ואנגלית – סך שפות האם של חברי הלהקה. הלהקה נוסדה בשנת 2006 במקלט ציבורי בשכונת עג'מי שביפו. בהמשך, הקימה הלהקה את "בית סיסטם עאלי", מרכז מוזיקה לצעירים בגבול יפו – בת ים, במטרה לקדם, לפתח ולתת במה לדור חדש של יוצרים צעירים מקומיים, יהודים וערבים, תוך עידוד מפגש ושיתוף פעולה יצירתי.

סיבוב ההופעות הראשון של הלהקה התקיים על-רקע המאבק נגד הריסות הבתים בשכונת עג'מי (2007). הבחירה של הלהקה לקיים את ההופעות במקומות לא שגרתיים בחלקם כמו מדרכות ביפו, בית ספר בג'סר א-זרקא, משחטת רכב ברהט ועוד, היא חלק בלתי-נפרד מהדנ"א שלה.  
ההיפ-הופ שולט באלבום הבכורה של סיסטם עאלי, שהופק ע"י עמית כרמלי (שוטי הנבואה), אך ניתן להבחין גם בהשפעות רוקיסטיות ואלמנטים של מוזיקה צוענית, ערבית ואף ג'אז. האלבום הוא תוצר של מפגש עשיר וטעון בין  ז'אנרים מוזיקליים, קהילות ושפות לצד קולות וסיפורים אישיים – כל אלה עומדים בבסיס כוחה של הלהקה לאורך שבע שנות קיומה. ההכנסות ממכירת האלבום תוקדשנה באופן בלעדי לתמיכה והמשך פיתוח הפעילות החברתית והחינוכית עם יוצרים צעירים ב"בבית סיסטם עאלי".
 
"לא ציפיתי לשילוב כל כך מחשמל של אש ואינטליגנציה, גרוב ומסר, ראשוניות ומיקוד. לכל ראפר בהרכב [...] היתה אישיות מובחנת משלו, וכמובן שפה משלו, ובכל זאת היתה תחושה חזקה שהשישה האלה (כמו ארבעת הנגנים שהופיעו לצדם) הם גוף אחד, מלוכד ונחוש, שהבלגן הקולני שהוא מקים על הבמה נובע מסדר יום ברור. בקיצור, זאת היתה אחת מאותן הופעות נדירות שמוציאות אותך לרחוב טעון ואופטימי"
 
מוטי בן ברוך- תופים | יהונתן דיין- בס | לונא אבו נסאר- גיטרה ושירה | ליבה נאמן- כינור ושירה | יונתן קונדה- גיטרה ושירה | מוחמד אגואני- שירה | אנבר סייטיברגימוב- שירה וכלי הקשה | מוחמד מוגרבי- שירה | נטע וינר- אקורדיון ושירהneric levitra india
עבור לתוכן העמוד