פסטיבל שייקספיר

פסטיבל שייקספיר 2017

 

 

נפתחה ההרשמה לסדנאות:

הדמות השייקספירית בהנחיית מרקוס קופפרבלום

לשחק שייקספיר בהנחיית דורי אנגל

 

ניתן לשלוח קורות חיים ל- tmu-na@tmu-na.org.il

 

 

פסטיבל שייקספיר 19-22/10/2017

 

למופעי הפסטיבל

תיאטרון תמונע גאה לקיים זו הפעם השלישית את פסטיבל שייקספיר הבינלאומי, בצמוד לפסטיבל תמונע. הפסטיבל הופך למסורת שנתית כמקובל במדינות רבות בעולם והחל מן השנה הבאה יהווה חלק מרשת בינלאומית של פסטיבלי שייקספיר.

מה יש ביצירות של שייקספיר שגורם לחזור אליהן שוב ושוב ולגלות בהן דברים חדשים? האם זו הדרך בה הצליח לתאר את הנימים העדינים ביותר של נפש האדם על תהפוכותיה? האם זו הכתיבה האל-זמנית שמשלבת קומיות וטראגיות ותמיד מצליחה לשמור על רלוונטיות ? אולי זו נקודת המבט הביקורתית הפוליטית חברתית, יחסי הכוחות בין המינים, תאוות ויצרים שמשתקפים מכל מחזה?

400 שנה לאחר מותו, יצירותיו של הגאון מסטרטפורד ממשיכות לרתק אנשים בכל העולם, ומגרות יוצרות ויוצרים לפירושים שונים, לדיאלוג והשראה בלתי פוסקים.

פסטיבל שייקספיר 2017 בתמונע מעודד יצירה עכשווית, אקספרימנטלית, שמפגישה את החומרים השייקספיריים עם הכאן והעכשיו. אנחנו מבקשים ליצור מפגש בין הטקסט הקלאסי בן 400 השנה לשפה האמנותית של יוצרי במה היום, לתת ללב החי שקיים בהם לנשום ולפעום.

אירועי הפסטיבל השנה מגוונים במיוחד: הצגות, מופעי מוסיקה וסדנאות, כולל אמן אורח מאוסטריה – הבמאי והשחקן מרקוס קופפרבלום, שיעלה בפסטיבל בכורה חדשה וגם יעביר סדנה.

אוצר הפסטיבל: דורי אנגל 

 

עבור לתוכן העמוד