מוסיקה

  נועה גולנדסקי

  אחרי שנים של עשייה אינטנסיבית בזירה המוזיקלית, מוציאה נועה גולנדסקי, אחת היוצרות המוערכות והמגוונות ביותר בארץ, את אלבום הבכורה "סוכריות מזרים" בהפקה המהוקצעת של צח דרורי ועומר הרשמן.

  בהשתתפות: עוזי פיינרמן רמירז / אלון לוטרינגר / נדיה קוצ'ר והקרימינל פרוג'קט עומר הרשמן- גיטרות / גיא לוי – קונטרבס ובס בוריס מרצינובסקי- אקורדיון ומחשב אביב ברק – תופים / נמרוד טלמון - טרומבון

  הטקסטים באלבום מעבירים סיפור מסע משועשע ומפוכח החל מרמת גן הירוקה של שנות ה-70 ועד לשלולית דם באלנבי בתחילת המאה ה-21 לעת זריחה.

  גולנדסקי הנחשבת לאחת מכותבות הטקסטים המחוזרות ביותר בתעשיה, כתבה את רובו המוחלט של האלבום ואף הלחינה בעצמה את מרבית השירים. גולנדסקי, זמרת, כותבת, מלחינה ונגנית כלי הקשה, היתה חלק מההרכב המצליח "בוסה", הרכב האינדי "פאניק אנסמבל" והרכב הטראש פופ הסאטירי "נערות הליווי".

  כמו כן היתה חברה בפרוייקט הסולו של גלעד כהנא, ליוותה כנגנית וזמרת את מתי כספי, דני סנדרסון, ג'ירפות , בלקן ביט בוקס , תמיר אלברט ואמיר צורף במופע האיחוד של הג'ינג'יות, חיים אוליאל ולהקת שפתיים ,יעל קראוס,רות דולורס ויס ועוד.

  כתבה טקסטים לאמנים שונים ביניהם השיר עטור השבחים "האם היית" שכתבה לריטה לאלבום 'רמזים' וטקסטים לרמי קלינשטיין. גולנדסקי מוכרת בזכות הטקסטים החריפים והמדויקים שלה ואף זכתה בפרס לעידוד היצירה של אקו"ם, מנימוקי השופטים: "טקסטים שנונים ומקוריים המבטאים כישרון רב ומקורי מאוד שטרם נחשף לקהל הרחב. השירים עוסקים במבחר מגוון ומרתק של נושאים, בנויים בחוש קצב מפותח ואוזן נדירה לפונטיקה של המילה. שירים נשיים מאוד ומלאי חוזק ויחד עם זאת פגיעים ואמיצים ברמת החשיפה שלהם." בשנתיים האחרונות הופיעה גולנדסקי יחד עם צוות הנגנים המנגן גם באלבום. בזכות נוכחותה הבימתית העוצמתית והחיבור המצוין עם שותפיה למופע, היא צברה קהל נאמן שמקפיד להגיע לכל הופעה.

  צלם: עומר מסינגר (הגדל)
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד