מוסיקה

  MONOTALK


  מופע השקה לסינגל "Full of Nothing"

  Monotalk חיים על קו התפר הדק שבין אלקטרוניקה שמימית לסאונד אקוסטי וחי עם שירה מלאת אקספרסיביות. חברי ההרכב, אשר פועלים יחדיו מאז 2006, הם: ישראל ארז, יואב אליגון ורוי רגב.

  "Full Of Nothing" מציב בן רגע את קווי המתאר העיקריים של ההרכב - כלי קשת המשתלבים בלופים אלקטרוניים, גיטרות אטמוספריות ושירה דומיננטית, עם השפעות של ניק קייב ולאונרד כהן.

  // על האלבום:
  "FIX ME UP" מוביל את המאזין דרך סאונד חם ושירה דומיננטית המוגשת בישירות לשכבות מורכבות, שנעות בין פנדר-רודס, גיטרות, סמפלרים, צ'לו, ונגיעות של האמונד. האלבום מציג בסיס אנלוגי ורגעים אלקטרוניים מסקרנים.
  מקורות ההשראה שעומדים מאחורי אלבום זה כוללים את: טום וייטס, ניק קייב, לאונרד כהן, סיגר רוס, "MUM", "Mogwai" , ו-"No Twist".
  השירים נכתבו על ידי ישראל ארז ועובדו ע"י חברי ההרכב ושמוליק דניאל (עמיר בניון, שולי רנד) באולפני הוק.

   

  // על ההרכב:
  ישראל ארז:
  הוציא במאי 2003 את האלבום "Erez - Songs of Lust and Loss" שהוקלט בהופעה חיה בנענע דיסק. האלבום זכה לכמה ביקורות מלהיבות בזירת האינדי הישראלית: 
  "אחד הדיסקים היפים והצורבים של הזמן האחרון, יצירת אמת שמבטיחה גדולות ונצורות..." - א
  בישי מתיה, עיתון העיר 31.07.03
  "יוצר נועז ואמיץ שלא מפחד ללכת עד הסוף..." -
  גדי לבנה, 88fm
  כשבועיים לאחר צאת האלבום עבר ישראל להתגורר בלונדון, שם עבד על חומר חדש במשך שנתיים, ניגן והופיע בפורמט אקוסטי. ב- 2005 שב לארץ ולאחר שנה הקים את Monotalk.

  יואב אליגון: גיטריסט ומתופף, השתתף בהרכבי אינדי שונים משנות התשעים, ביניהם גם G.I.JO. ניגן כמתופף באלבומו הראשון של ארז ואל Monotalk הצטרף כגיטריסט. במהלך העבודה על האלבום התמקם בעמדת התופים.

  רוי רגב: עיתונאי מוזיקה, אשר הופיע, ניגן, כתב ויצר מוזיקה במגוון הרכבים בשנים האחרונות. ב-2006 החל לעבוד עם ארז ועם הצטרפותו להרכב החל לגבש את הסאונד האנלוגי הייחודי שמאפיין את האלבום.

   

  // מתוך העיתונות:
  "אלבום שמהווה נקודת פתיחה מצוינת..."
  - ישי ויסמן, פנאי פלוס
   

  " במונוטוק יש משהו אחר. כלומר, עדיין אותו ערבוב בריטי של אינדי רוק עם צ'ילאאוט מיוסר ואלקטרוניקה קלה, רק עם הרבה פחות פאתוס..." - נעם גיל, ידיעות תל-אביב
   

  "זהו אלבום אישי, מופנם, מעובד היטב, שעובד על משחקים שבין לייב לאלקטרו ועל דיאלוגים בין גיטרות לסינתיסייזרים... 'Fix Me Up' הוא אלבום שנעים לבלות איתו זמן איכות. הוא יכול בקלות להתחבר לרגעים שבהם אדם שואל את עצמו 'מה אני אמור לעשות?' או חמור מכך, למה?'..." - קליה מור, עכבר העיר
   

  "המוזיקה שהם מייצרים מורכבת מהרבה שכבות של סאונד חם וייחודי. גיטרה, בס, תופים, צ'לו והמון אחיזות אלקטרוניות אשר בשעת לילה מאוחרת יתפסו אתכם ולא יתנו לכם לישון אלא לצלול. אל מעמקי האונות..." - שירן מוסטובוי, קול הקמפוס
   

  "כששמעתי את האלבום שלהם, 'Fix me up', שיצא לאחרונה הייתי חייב ללכת לבדוק שוב אם מדובר במשהו ישראלי לגמרי. וכן, זה שלנו לגמרי. אולי זה בגלל שאני כל כך אוהב את הסגנון הזה, ערבוב הרוק הרך עם האלקטרוניקה שיושבים כל כך טוב עם הרגשת האפרוריות המועדפת עליי... " - שמוליק כץ, הבלוגיה על פי שמוליק כץ
   

  "הטריו הוציא לאחרונה את אלבומו הראשון, אוסף מכשף של בלדות מיד- טמפו, נישאות

  הגדל
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד