זוכת פרס מחזאי השנה בפרינג' 2006 

 

גבר מתכונן לערב אינטימי עם האהבה הגדולה של חייו. זוג החברים הכי טובים מגיע במפתיע ומסרב לעזוב. קבצן שפולש פנימה, מאיים לערער את מעט הסדר שנותר ולחשוף את השקר שמבצבץ מתחת לפני השטח. חור הצצה לערב גורלי בחיי אדם שבחר להסתגר מהעולם וברא לעצמו מציאות נפרדת. קומדיה שחורה על אוטיזם, קפיטליזם וחיפוש אחרי גאולה בכל מחיר (לא כולל מע"מ). 
 

ההצגה "משחקי חברה" משוטטת על גבול האבסורד ובודקת את הרצון לשלוט באופן מוחלט על מהלך החיים ועל עיצובה של המציאות. הדמויות בהצגה מחפשות נקודת אחיזה, מנסות לברוח מקשר אנושי בלתי אמצעי, מוצאות עצמן משועבדות לטקסט ולדפוסים של עצמן, מנווטות עצמן בתוך עולם של נותני ומקבלי שירות, עולם של היררכיות ברורות.

 

גיבור המחזה מסתגר בביתו. מחוסר יכולת להתמודד עם המציאות שבחוץ הוא יוצר לעצמו מציאות חדשה, בה הוא מכתיב את סיפור העלילה, ממציא לעצמו חברים ואהבה ושולט לחלוטין במהלך

העניינים - בורא מציאות מדומה העונה באופן מושלם על צרכיו ומאווייו.

הערב הגורלי ביותר בחייו, מפגש אינטימי עם "אהובתו", הופך לאירוע חברתי בלתי מתוכנן עם זוג "חבריו הטובים" ומתדרדר לרצף צירופי מקרים הזוי ובלתי צפוי, במהלכו מאיימת הקרקע להישמט תחת רגליו.

 

"משחקי חברה" הוא שיתוף פעולה שני בין המחזאי והבמאי ניצן כהן לשחקנים דביר בנדק ועירית נתן-בנדק. הצגתם הקודמת "גבר אישה מלים" (זוכת "פרס שטרנפלד" על כתיבה ובימוי) הוצגה לראשונה בפסטיבל עכו 99 והועלתה מאז בהצלחה במשך שש שנים, תוך שהיא זוכה באהדת הקהל והמבקרים.

" ...אחת מהצגות הפרינג הטובות ביותר שנראו בשנים האחרונות" איתן בר יוסף, העיר

"עבודה מרתקת... שחקנים מצויינים... מכת חשמל לצופים" שרית פוקס, מעריב

גדולים מהחיים - גלית עדות / פנאי פלוס
לביקורת המלאה של איתן בר יוסף
משחקי חברה - חנן שטייגרט 
הצגה על הצגות - אילן פוליצר / 1909

כתיבה ובימוי: ניצן כהן
שחקנים: ניסו כאביה, אירית סוקי, דביר בנדק, עירית נתן-בנדק, מיכאל טפליצקי.
עוזרת במאי ומנהלת הפקה: סיון מושקוביץ
עיצוב חלל ותאורה: תומר ראובני
מוסיקה: רועי ירקוני
עיצוב תלבושות: אפרת ערבות.

משך ההצגה: שעה ו- 40 דקות

משחקי חברה
עבור לתוכן העמוד