מותק של נעורים

מאת: קנט לונגרן
בימוי: שלומי ליברמן

ינואר 2000 - 2003
הגדל

This is Our Youth

להיט בינלאומי בבכורה ישראלית מאת קנט לונרגן, התסריטאי המוערך של "בואו נדבר על זה" וכנופיות ניו יורק".

Uptown New York, שנות ה- 80'. דניס, וורן וג'סיקה, צעירים, יפים וחסרי מנוח, משוכנעים שיש להם את זה. 15,000$ גנובים, חבילת קוקאין עצבנית ו-48 שעות לבזבז הכל.

 

"מותק של נעורים" הוא המחזה הראשון מאת קנת לונרגן הצעיר, התסריטאי המוערך של "בואו נדבר על זה" (קומדיית הגנגסטר/פסיכיאטר עם רוברט דה נירו ובילי קריסטל) ו"כנופיות ניו יורק", סרטו החדש של מרטין סקורסיזי, והתסריטאי ובמאי של הסרט "מישהו לסמוך עליו" ("You Can Count on Me"), שזכה בשתי מועמדויות לאוסקר ובשלל פרסים בינלאומיים.

 

המחזה עלה לראשונה בעיר שבה הוא מתרחש, ניו יורק, בהפקת  "Second Stage", והפך ללהיט מיידי, שסימן את לונרגן כהבטחה תיאטרונית. שני המחזות הבאים שלו, "Lobby Hero" (שעסק בשחיתות במשטרה) ו"The Wavearly Gallery", זכו גם הם להצלחה רבה והוצגו מאז ברחבי העולם, אבל "מותק של נעורים" נעשה לפתע לתופעה של ממש.

 

אחרי כשלוש שנים בניו יורק, נדד המחזה ללונדון, שם החל למשוך גלקסיה שלמה של כוכבים אמריקאיים צעירים, שפשוט עמדו בתור כדי לשחק בהצגה. עד היום הופיעו בהפקה הלונדונית, בין היתר, היידן כריסטנסן ("מלחמת הכוכבים" החדש), ג'ק ג'ילנהול (כוכב הסרטים "ממש מושלמות" ו"בחורה טובה"), שזכה בפרס ה"איוונינג סטנדרט" על תפקידו כוורן ב"מותק", אנה פקווין (זוכת האוסקר על "הפסנתר"), מאט דיימון, קייסי אפלק, סאמר פיניקס, קולין הנקס (בנו של טום), קירן קאלקין (אח של מקולי) ואפילו יאיר לוטן הישראלי ("בנות בראון") שהיה מחליפו הקבוע של ג'ילנהול. קאסטים נוספים מיועדים להמשיך במירוץ השליחים התיאטרוני, ובין המועמדים מוזכרים לא אחרים מאשר ליאונרדו דיקפריו, טובי מגווייר ונטלי פורטמן. כוכבים גדולים נצפו גם בפרמיירות החגיגיות של ההצגה, בהם דסטין הופמן, מדונה, גווינת פאלטרו ורבים אחרים.

 

את כולם, כנראה, משך הקסם החמוץ-מתוק והמצחיק-נוגה של סיפור ההתבגרות האורבני היפהפה, על רקע שנות השמונים העליזות, בסוף שבוע אחד רווי סמים, סקס וכמה התפכחויות כואבות.

"מותק של נעורים" הוא מחזה מבריק על חברות, אהבה, נאמנות ובגידה, על החמצה ובזבוז וחלומות גדולים, ובעיקר על תמימות ואובדנה.

המחזה זכה לשבחים עצומים בכל מקום בו הוצג, ובדצמבר 2002, במקביל לבכורתו הישראלית, שוב עמד בראש המלצות המבקרים של רוב העיתונים החשובים בבריטניה.

מותק של נעורים
עבור לתוכן העמוד