פחדמוות

מאת ובבימוי : ניצן כהן

נובמבר 2013 - אוגוסט 2015
18 הצגות

 

 

רגע לפני גיל 40, מונולוג בלתי נשלט ולא מצחיק על פחדים, חרדות ופנטזיות על מוות, הספדים והלוויות. ספק שיחה עם הקהל ספק סדנת פחדים על מה שמציק וחייב להיאמר.

 

ניצן כהן, מחזאי, במאי (פרייבט קולקשן, גלם, משחקי חברה)

 

עיצוב תאורה ותפאורה: ניר פרטוש

 

משך ההצגה: 60 דקות

לביקרות של צבי גורן / אתר הבמה - לחצו

ביקורת  של איילת דקל / אתר MidnightEast

"ניצן כהן פוחד פחד מוות; הוא גם אחד השחקנים המצחיקים ביותר שראיתי.  צחקתי וצחקתי לאורך ההופעה, כשאני עוצרת רק כדי לנשום; וכשנשמתי חשתי כאב חד בחזה, כאב של הזדהות עם תחושותיו.
פחדמוות הנה הצגת יחיד, שנכתבה ומבוצעת ע"י ניצן כהן.  ראיתי את ההופעה אתמול בערב, בפסטיבל אוקטובר של תיאטרון תמונע, בחלל הקטן והאינטימי שלו המכונה ה"סייקל".  זוהי הופעה שמתקרבת ככל האפשר לשיחת חברים.  ברוח של "למה לחכות עד גיל 40 למשבר" ניצן חולק עם הקהל את פחדיו, חלומותיו, תקוותיו וזכרונותיו, והכול בסגנון של שיחה נינוחה.  אין קשה מלהיות "טבעי" על הבמה, וניצן מצליח לעשות זאת עד הסוף.  יש זרימה טבעית, ללא מאמצים או אילוצים, במונולוג שלו בו משתחררים ומתהוללים הפחדים, כאילו כולנו יושבים יחד במסיבה, מעט שיכורים, עם כל העכבות על "כיבוי".  הוא אפילו הכין תרשים של סדרי הישיבה בלוויה שלו.
אך שלא תטעו – ניצו כהן שולט כמאסטר בנאראטיב המובנה היטב והמצחיק כל כך, ובכל רגע של אלתור שנוצר בו.  לא כולם יודעים להסתדר עם החיה המטורפת והבלתי-צפויה המכונה קהל, אבל הוא ממש גרם להם להופיע (לא לדאוג – רק מתנדבים מרצון), לצחוק ולשעשוע של כולנו. 
זהו הומור מעוצב היטב, אינטליגנטי, עם רמזים עדינים לפחדים שכולנו חולקים כבני אדם.  מזכרונות ילדות של חנוכה המרוחה בריבה לסטיבן הוקינג, פילוסופיות ניו-אייג', נישואין, ילדים ותיאטרון – ניצן רואה את הצד המצחיק בכל דבר."
 

 

הגדל
עבור לתוכן העמוד