לחץ פיזי מתון - The Conduct of Life


אורלנדו, קצין בדיקטטורה מדכאת ללא שם בדרום אמריקה רוצה להתקדם, הוא חייב להתמקד, לחסל ולהזיז את כל המכשולים- אפילו את אשתו, המיוסרת מהחשש שהוא מענה אסירים.

העלילה מקבלת תפנית כשמסתבר שאורלנדו מחזיק במרתף נערה יתומה. הוא אוהב אותה, לדעתו, ואפילו יודע להסביר את מעשיו מולה, אך משתמש בה לצרכיו המיניים, כשמתברר שחלק מהדמויות יודעות מזה ולא עושות דבר-המחזה שבודק איך ובאיזו צורה אנחנו עומדים מול רוע נותן מבט לבחירות שלנו במפגש אתו.

 

ההצגה "לחץ פיזי מתון" מנסה להתמודד עם היכולת ואי היכולת של אנשים לפעול ולשנות קודים של התנהגות ומוסר בתוך חברה שהופכת אלימה. ההצגה בודקת את הבחירות שלנו כשאנו עומדים מול רוע. איך האלימות מעצבת את החוטאים בה וכיצד הרוע מחלחל מתוך המעגלים החיצוניים של מוסדות החברה אל תוך המרקם המשפחתי והזוגי.


אנחנו חיים בחברה שמתמודדת עם וריאציות שונות של רוע במעגלים השונים של החיים, מטרור ודיכוי אתני, ועד רצח בתוך המשפחה. אם בכל אחד מאיתנו יש גם פוטנציאל להיות גם מענה וגם מעונה, יש לנו חובה וגם זכות לבחור. חובה משום שהרוע לא יחלוף כרוח בלי לגעת בנו. וזכות כי נהיה חלק מכל טוב שיצמח.

 

לטריילר לחץ כאן 

 

ארגון אמנים עצמאיים

 

מאת: מארי איירין פורנז

בימוי: אלירן כספי

תרגום: טלי יצחקי

עיצוב חלל ותלבושות: מאיה בר ניב

מוסיקה ועיצוב תאורה:       נדב ברנע

 שחקנים: מורן ברדע, דניאל גרטמן, דיוויד לוינסקי, טל מיכלוביץ, איציק מנשהרוב

 

"הכוח של המחזה טמון באיזון המדויק שמשיגים הבמאי וחמשת השחקנים: לא קר מידי - לא חם מידי. בדיוק במידה הנכונה, הברכטית. השמירה על עניין ומתח למרות אופיו המופשט של המחזה, היא הישג גדול של הבמאי."

פרופסור אברהם בלבן, הארץ

 

"אחד המחזות הפמיניסטים החשובים של המאה ה- 20 שזוכה להפקה מאוד מאוד משכנעת ויפה בתיאטרון תמונע"

פרופסור אבי עוז, מתוך: המלצה יומית ברדיו 88

 


 

כתבה מאת חיים נוי, ניוז 1

כתבה מאת דבורה שפירא נמיר, בית העיתונאים

 

ביקורת קפה דה מארקר


ביקורת מאת איילת הלר, קפה עכבר העיר


לחץ פיזי מתון - The Conduct of Life
קרדיטים
מן העיתונות
עבור לתוכן העמוד