שפתיים צמודות


משך ההצגה: 70 דקות

על פי הסיפור הקצר LIPS TO LIPS מאת ולדימיר נבוקוב

 

המחזה מתרחש בברלין של שנות השלושים ומתאר את סיפורו של איליה בוריסוביץ, מהגר רוסי בגיל העמידה, סופר, כלומר בעיקרון רוצה להיות סופר, בפועל בעל עסק למוצרי אמבטיה.

 

איליה כותב רומן על גבר מזדקן המתאהב באישה צעירה- סיפור אהבה חסר סיכוי. הוא רוצה, יותר מהכל להוציא את הרומן לאור, כאשר לפתע נקרית בדרכו הזדמנות.

 

סיפורו של איליה בוריסוביץ נחשף דרך סדרה של מפגשים בינו לבין הקלדנית המקלידה את הרומן, מהגרת רוסיה נוירוטית ופרנואידית שרואה בכל לקוח פוטנציאלי, מרגל של סטאלין.

 

שתי העלילות, זו של הסופר המנסה לפרסם את סיפורו, וזו של גיבור סיפורו המחפש אהבה, נושקות ומקבילות אחת לשנייה עד כדי טשטוש גבולות ביניהן.

 

הרצון העז באהבה מוביל את שתי הדמויות להקריב את כבודן העצמי לטובת רגע של אושר.

 

עלה לראשונה בפסטיבל תיאטרונטו 2014

 

מאת: עמית ארז

בימוי: אוהד שחר

עיצוב תאורה ותלבושות: דלית ענבר

מוסיקה: נדב ויקינסקי

עיצוב תאורה: יעקב סליב

ע. במאי ומנהלת הצגה

 

הילה מיטרני


שחקן:
שלום שמואלוב                                                

תודה מיוחדת: דורי בראשי ואודי בן משה

 

"ביצוע נפלא של שלום שמואלוב בבימויו המדויק והחכם של אוהד שחר יוצר הצגה חכמה ואירונית הנבנית בהדרגה לשיא מרשים וכואב" ידיעות אחרונו"הצגה מקסימה, נוגעת ללב, ועתירת הומור. שמואלוב נפלא בכל רגע" הבמ

"ביצוע נפלא של שלום שמואלוב בבימויו המדויק והחכם של אוהד שחר יוצר הצגה חכמה ואירונית הנבנית בהדרגה לשיא מרשים וכואב" ידיעות אחרונות

 

"הצגה מקסימה, נוגעת ללב, ועתירת הומור. שמואלוב נפלא בכל רגע" הבמה

 

"אודה שמבין תשע הצגות הפסטיבל השנה איכשהו צפיתי רק באחת מהן, במקרה זו שהייתה מנוטרלת יותר מכל האחרות בכל הנוגע למה שנקרא "חומרים אישיים". שלום שמואלוב, שחקן עתיר קבלות ועם ניסיון תיאטרלי עשיר בסך הכל הביא "רק" מחזה שרקח המחזאי עמית ארז על-פי סיפור מאת ולדימיר נבוקוב, שעסק בברלין לשנות ה-30. 
הגם שהוא לא "רצח" אף אחד ולא חצב דברים מדם לבו, הצגת "שפתיים צמודות" שלו, בבימויו המבריק של אהד שחר, הביאה את אחת מתצוגות המשחק המשכנעות ביותר בכל שנות הפסטיבל. בהצגתו הפליא שמואלוב להציג מהגר רוסי בברלין, שחלומו הוא להיות סופר ובמהלך ההצגה הוא מפנה את דבריו לדמות בלתי נראית של קלדנית (מדפיסה). התשואות הרמות של הקהל באולם תיאטרון "הסמטה", ביפו העתיקה, היוו "פרס תנחומים" לשחקן הכה מוכשר הזה" יעקב בן און

שפתיים צמודות
קרדיטים
מן העיתונות
עבור לתוכן העמוד