סל תרבות


"סל תרבות", המופע השיתופי של אנסמבל תמונע, חוגג שנה של הצגות וביקורות משבחות ומזמין אתכם לחוות איתנו מה זה אומר לחיות בישראל 2017. 

כיצד מובנית תודעה תרבותית ומה המרכיבים המשפיעים על עיצובה? באמצעות אילו זיכרונות, דימויים ותובנות אנו משרטטים לעצמנו את הנרטיב הפוליטי שלנו? כיצד תודעה תרבותית יכולה להיתרגם לפעולה אזרחית?  מה הכלים שבה התרבות יכולה להשפיע חזרה על המרחב הפוליטי? המופע "סל תרבות" חוקר כיצד מתעצבת זהות תרבותית, כיצד היא מושפעת ממנגנונים לאומיים וכיצד כל אלו משפיעים על התפיסה וההתנהלות האזרחית שלנו.

העבודה "סל תרבות" מייצרת פורמט תיאטרוני חדש המאתגר את יחסי הצפייה הקונבנציונליים ונותן לצופים הזדמנות לקחת חלק במחזה הנכתב מחדש בכל מופע. העבודה בנויה משיחות מאולתרות עם הקהל מתוך מסגרת מובנה של תכנים, דחיסות וקצב, המתועדות בזמן אמת על ידי הפרפורמרים. חלל הבמה הופך לסלון בתנאיי מעבדה, ובתוכו נבחנת השיחה כפרקטיקה מכוננת תרבות. השיחה - הדיאלוג, כצורה תיאטרלית קונבנציונאלית להעברת תכנים - מוצעת כאן בהקשריה התרבותיים השונים: ככלי לחקירה פילוסופית או פסיכולוגית, כאמצעי הבעה וככלי למידה שדרכו נחשפת ומובנית הזהות האישית. כך הופכת השיחה לכלי בעל פוטנציאל אזרחי, כאמצעי ליצירת זיקות, מיסוס דעות קדומות וגישור על פערים אידיאולוגים ובכך היא מסמנת את החלק של תרבות בכתיבת ההיסטוריה. במהלך ההופעה שוזרים גם דיאלוגים מתוך המחזה "הגטו החדש" של בנימין תיאודור זאב הרצל, העולים לראשונה על הבמה בישראל.

בואו לקחת חלק!

 

 

"המופע סל תרבות מושיב את ישראל על ספת הטיפולים" הארץ לכתבה המלאה

 

"לא בדיוק הצגה אלא מעין סלון תרבותי חי, העומד בניגוד לתרבות הצעקנית והאלימה בתוכניות דיון בטלוויזיה הישראלית" הארץ לכתבה המלאה

 


משך ההצגה: 120 דקות

מאת ובביצוע:

יאיר ורדי

שותפים ליצירה: ג'ייסון דנינו הולט, סתיו מרין, נטלי צוקרמן, רותם תש"ח

מבצעים:

ריקי חיות, רותם תש"ח, יאיר ורדיאיריס מועלם, נטלי צוקרמן, ג'ייסון דנינו הולט, עדילי ליברמן, אברהם הורוביץ


עיצוב חלל: איריס מועלם 

עיצוב תאורה: רותם אלרואי

יעוץ אמנותי: נאוה צוקרמן

ע. במאי:

מיכל בן יהודה


ע. חיצונית:  מור לידור
 
 
תודה מיוחדת:

קרן אידה נתן על העבודה המשותפת


 

תודות: מיקי צוקרמן, אילן רוזנטל, שאול ורדי, נורית ורדי, אלון ירון, ניר פרטוש, אור נדב-ארגוב, טל ארביב, הילה ורדי, אלון מטוס, סער סקלי, חני ורדי, איתמר אלקלעי, טל יחס, יונתן אורון אופיר ירליכט, תומר קופל, נטע וינר, עמית רפאל, איזק גבריוט ולכל משפחת תיאטרון תמונע.

 

 

 

סל תרבות
קרדיטים
מן העיתונות
עבור לתוכן העמוד