אידיאליזם


בעולם שבו נדמה שהאמת יצאה מהאופנה, קם יום אחד איש אחד ומתעקש להגיד את האמת כל האמת ורק את האמת. יש לו כסף, יש לו אולפן שידור, יש לו מיקרופון, והוא צובר עוד ועוד תמיכה ואהדה. האמת שלו בוטה, קשה, פוגעת, ואולי האמת שלו היא בכלל שקר. אולי הוא סתם ליצן קטן וקשקשן, אבל אולי האיש הזה הוא בעצם השטן. מולו מתארגנת קבוצה קטנה של אנשים שמוכנה ללכת מאוד רחוק... כדי להראות התחת שלו לכל העולם.

קומדית מתח דרמטית על סקס ואידיאלים, פוליטיקה ופורנוגרפיה, וההבדל המאוד קטן שבין שקר לאמת.

 

בימוי: יגאל זקסI  עיצוב תפאורה ותלבושות: דפנה פרץI  עיצוב תאורה: יעקב סליב I שחקנים: שרון אלכסנדר, מירב גרובר, בתאל משיאן, אסף פריינטא, אודי פרסי  I הפקה: קבוצת עבודה I יוצר וידאו: עופר הררי

 

"קומדיית מתח דרמטית על סקס, אידיאלים, פוליטיקה, פורנוגרפיה וההבדל הדק שבין שקר לאמת" / הבמה

 

"בעולם שבו נדמה שהאמת יצאה מהאופנה, קם יום אחד איש אחד, ומתעקש להגיד את האמת כל האמת ורק את האמת" /  מפה

 

"קומדיית מתח דרמטית על סקס, אידיאלים, פוליטיקה, פורנוגרפיה, וההבדל הדק מאוד שבין שקר לאמת" / עכבר העיר

 

 "הצגה יפה וחזקה... משחק משובח" שי בר יעקב , ידיעות אחרונות

 

בית העיתונאים

 

 

"...הקביעה המחזאית של זקס, שאין שקר אחד, היא החוזקה של המחזה שכתב. היא האידיאליזם המובנה בתוך המערכת הסבוכה, הנשענת על משחקי זוגות שמתנהלים לכל אורך המחזה כמין השוואה או משוואה המתנייעת על פסים מקבילים. כמו בתיבת נוח, וכל אחד מהם בעל משמעות. חמש דמויות וכל אחת מהן שותפה בזוגיות, אחת או שתיים ואפילו בארבע!

זקס עיצב את ההצגה באולם החנייה הגדול בתמונע בעזרת העיצוב של החלל והתלבושות על ידי דפנה פרץ, תאורה של יעקב סליב מדויקת למקומות של ההתרחשויות השונות, ווידיאו מצוין של עופר הררי. הקהל יושב על הבמה, בעוד המשחק מתרחש על המדרגות שבהצגות הרגילות מוצבים עליהן מושבי הקהל. והנה כבר התהפכו להן היוצרות - והאמת נחשפה כשקר, וכמובן גם להפך.

אידיאליזם של יגאל זקס ובבימויו היא הצגה עם מחזה מעורר מחשבה במהלכה ואחריה, ועם בימוי ומשחק של אנסמבל מצוין המגלם את בני-הזוג הלא אידיאליסטיים של חיינו - אמת ושקר"

צבי גורן, אתר הבמה

 

עבור לתוכן העמוד