ותו לא

מאת ובבימוי :אייל וייזר
מרץ 2005- נובמבר 2006

32 הצגות
הגדל

כתיבה ובימוי: אייל וייזר
שחקנים: גל ברזילי/נדב בושם, אמיר יצחקוב, איילת רובינסון/אפרת ארנון

"בכל אחד יש ערבי אם הוא רק יקשיב עמוק, עמוק, עמוק, עמוק לקולות הפנימיים, הקמאיים, הבסיסיים, הראשוניים, הבלתי מתווכים שבו. ואז, כן אז, הוא ימצא אותו, שוכב שם ממש צמוד למערכת העיכול מחכה שסוף סוף נפלוט אותו החוצה" (מתוך המופע)

קברט פוליטי סטירי חדש עולה על בימת תיאטרון תמונע בבימויו של אייל וייזר ובהשתתפות השחקנים: איילת רובינסון, נדב בושם ואמיר יצחקוב.

הפרוייקט כולו התגבש כתרגיל בתיאטרון קריאה באוניברסיטת ת"א והתפתח מאז לערב שלם שכולו שחיטה של פרות קדושות באשר הן.

 

על הבמה, מבין מסכים המקרינים ציורי ילדים עולים הקולות והדמויות המדברות על חיינו כאן ועכשיו. לכאורה אנשים ממש כמונו אולם במהרה ניתן לגלות את הטירוף המתחבא בהן ואולי גם במציאות הסובבת את כולנו.

 

בין הפרות הקדושות אשר עלו על שולחן הניתוחים ניתן למצוא את יחסי הערבים-יהודים, זכרונות השואה, תמונות מיומן פיגועים, רוסים, הומואים, קטינות נאנסות ועוד ועוד והכל בהומור חתרני,נועז וחסר פשרות מבית היוצר של אייל וויזר.

 

"תשווה לי טראומה של ילדה נאנסת לטראומה של פיגוע, תשווה לי טראומה של קצת נעים בציצי מול להתפוצץ עם ערבי? תשווה לי בין סבל של אימא שלבת שלה קצת שיחקו במנוש לאימא שהבן שלה מת בצבא. אז יאללה שלא תתחיל לבכות לי עכשיו ולהתראיין לעיתון "זה קרה ככה וככה והוא אמר לי שאני מיוחדת והוא נגע לי בבובקס". יאללה נגע לך בבובקס, אנשים מתפללים בשבילך, מקריבים את הטוסיק שלהם מהבוקר עד הערב בתפילות, ואת פתאום על הטוסיק שלך, נהיית קמצנית" (מתוך המופע)

קברט פוליטי סאטירי (בהתהוות) על דברי ברומו של עולם.
ערבים שונאים* רוסים מתלוננים* הומואים צווחנים* פיגועים* אסון התאומים * השטחים הכבושים * שואת יהודים * אונס קטינים * צחוקים*
"מדובר באחד המופעים הכי שנונים, חכמים ומענגים שרצים כיום על בימותינו" (יוני כהן-אידוב, טיים אאוט)

"קפיצת כישרון אדירה.. זה זה. זה ממש זה. ותו לא. הללויה" (שרית פוקס, מעריב)

"שחקנים מצוינים.. מהנה ומקורי" (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)

עבור לתוכן העמוד