בְּצֵל חֹורֶשׁ חָלָב

משך המופע: 90 דקות

 

20% הנחה לגמלאים/סטודנטים/חיילים

מותנה בהצגת תעודה בלבד

לא בימי ראשון

 

 

ניתן לחנות גם בחניון אחוזת החוף ברח' רבניצקי 6, הסמוך לתיאטרון

...הצגה מלאה תנופה, דמיון, סוריאליסטית, החודרת לעומק התת מודע של כל הדמויות הכלולות במחזה, ושהמילים בשפה הנפלאה אותה צלח ערן צלגוב לתרגם, נשמעות כדינדון, כמוסיקה שמיימית.

 (עליס בליטנטל, קפה דה מרקר)

 

...ההצגה עובדת כמעט כמחול – חילופי התפקידים המהירים של כל שחקן ושחקנית, התיאום בין האפקטים הקוליים שמבצעים השחקנים לבין הפעולה שחבריהם מבצעים על הבמה ראויים לכל שבח. לעיתים נדמה שהם מלהטטים בטקסט של ערן צלגוב...

... בסוף ההצגה הקהל הריע ארוכות, לא היה ספק שהקהל הריע ליוצרים ולתרגום, זו הצגה לא רגילה, משעשעת, יוצאת דופן בהקפדה על כל מילה תנועה וקול.... זהו קסם תיאטרלי של 90 דקות, שמתחיל ומסתיים כמו חלום ומשאיר את הקהל עם טעם של עוד.

 ((שני כהן, יקום תרבות)

 

הפקה מקסימה מאוד ומרגשת, יצירתית ומרשימה. השחקנים נהדרים ורעננים, וכן עיצוב הבמה, המוזיקה, התנועה, 'אפילו' ההיגוי מוקפד. בהחלט לא דבר של מה בכך.

(תלמה פרויד)

 

 

 המלצות אנשי יקום תרבות

בְּצֵל חֹורֶשׁ חָלָב (Under Milk Wood)

 

המחזה בְּצֵל חֹורֶשׁ חָלָב,(,(Under Milk Wood אחת מפניני היצירה הספרותית של המאה ה־ 20, בבכורה בימתית לתרגומו של ערן צלגוב, משרטט יממה אחת בחייהם של תושבי עיירת דגים דמיונית וֶלשית. טקסט שנכתב במקור כתסכית רדיו ורק מאוחר יותר הועלה כמחזה.

"זו יצירה רב־קולית, שופעת דמויות צבעוניות, המצאות לשוניות והומור פרוע. כמניפת חלום נפרסים חיי היומיום בעיירה: קליידוסקופ קולי הצופה על הנוף, על התושבים החיים והמתים, מעשיהם, חולשותיהם וחלומותיהם הכמוסים ביותר. זהו שיר הלל לוויילס ולשירה עצמה". (ע. צלגוב, מתוך ההקדמה למחזה, 2015).

 

מאת: דילן תומס // תרגום: ערן צלגוב // יצירה בימתית: נועה לב // מוסיקה: שוש רייזמן // עיצוב במה: נועה לב בהשראת עיצובה המקורי של נעה נשיא // עיצוב תלבושות: תום ליטמן // עיצוב תאורה: חני ורדי ורותם אלרואי // שחקנים יוצרים: אופק אהרוני, רימון כרמי, נועה מנדל, רון מרחבי, דניאל נחום, דנה פריד, אמיר פתר, עידו קולטון, אדוה רפאל, תאיר שויקה // פסנתרן: עומר בולנז'ר כהן // ניהול הצגה: אדוה רפאל

 

ייעוץ לעיצוב במה: פרידה שהם ועירית ורלינסקי – גלר

 

ההצגה עלתה לראשונה במרץ 2018, בבית הספר לאומנויות הבמה במכללת סמינר הקיבוצים

 

 

מן העיתונות
על ההצגה
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. גלית אלבין (12/10/2018 11:04:37)
עבור לתוכן העמוד