סימנים מלידה

מאת ובבימוי:איציק ג'ולי

ספטמבר2004-ינואר2006
17 הצגות
הגדל

מאת ובבימוי איציק ג'ולי


סיפורם של שני חברים משכונת מצוקה, רגע לפני הגיוס התקרב, בודקים את הגבולות במשחק אחרון של ילדות. חוקי המשחק פשוטים: האחד על שרוע על הכביש בעוד השני צופה מהצד אל גבולות האומץ והפחד מול הנהגים המתקרבים. הפעם כאילו בהזמנה מסתבך המשחק, הנהג – גבר אשכנזי בגיל העמידה אינו מוכן להיות קורבן שקט ופותח במרדף אחרי הנערים. סיומו של המרדף במאבק אלים בו נותר הגבר מחוסר הכרה. ברגע הזה מתחיל סיפור המחזה בו נחשפים הנימים הדקים, העדינים של החברות בין שני הנערים והמציאות הסובבת אותם.

 

לאט לאט אנו נחשפים אל המאבק הסמוי המתנהל בין שני חברים, לכאורה בני אותו מעמד ורקע אולם בעלי שאיפות שונות לחלוטין. האחד מאמין ביכולתו להתנשא מעל לחורבות שכונת המצוקה אל עתיד טוב יותר בעוד השני קפוא בהווית המסכנות המגוננת ללא שאיפות וללא עתיד. האחד נושא על גבו זעם קודר ודרמטי ובו הכח לעשות את השינוי בעוד האחר נועץ את סכיני חכמת הרחוב שלו בדרך למיצוי המצב הקיים. אל תוך המערבולת מצטרפת דמותו של הנהג, הבוגר, הבוטח בעצמו ממרומי מעמדו ומעמידה את שני הנערים במבחן מול ראי המציאות.

 

האם יש סיכוי למוביליות חברתית אמיתית, והאם תוכל החברות של בני אותו הרקע להתקיים מול השאיפות לעתיד אחר. מחזהו של איציק ג'ולי מעמת אותנו עם שאלות הזהות של החברה הישראלית כפי שהוא מכיר אותה כל-כך מקרוב. בדרך אנו נחשפים לסיפור מרתק על שותפות לגורל ועל סיטואציה בה רק אנושיות אמיתית תוביל לפתרון

 

 שחקנים: אריה שריקי, תבור מנצור, שמואל וולף

 

סימנים מלידה
עבור לתוכן העמוד