יונה וולך - המופע

מאת ובבימוי:דליה שימקו

ספטמבר 2006 - דצמבר 2009
42 הצגות

 

שירתה של יונה וולך מיצגת נאמנה את הדורות האחרונים. היא עוסקת בבדידות, סמים, סקס, הגדרה מחודשת של הנשיות, מוות ,אהבה, שפיות ושיגעון, יצירה, כל אותם נושאים המאפינים את ההויה של הדורות האחרונים. שירתה ציבעונית ותיאטרלית. היא בונה דמויות ומצבים המתרגמים בקלות לשפת במה. נידמה כאילו שירתה אינה יכולה להסתפק בדף המודפס ודורשת חיים ויזואליים ומושכלים .

 

עריכה ובימוי: דליה שימקו
משתתפות: אהובה קרן, עדילי ליברמן, רוני שובל, רותי בורנשטיין
שירה: שירה יובל
מוסיקה: שי בן יעקב
תפאורה ותלבושות: דיתי אופק
עיצוב תאורה: יעקב סליב


הועלה לראשונה בפסטיבל אישה תיאטרון חולון 2006 בשיתוף צוותא

 

... "יונה וולך היא משוררת של קולות של דמויות, ושל רגשות יחידים המזוקקים לכדי עוצמות רגשיות שאין להן אח וריע בשירה העיברית. לכן הצורה האמנותית שרקמה דליה שימקו ב""מופע" על מנת להציג את שירתה הינה כה מפתיעה וכה מתבקשת בעת ובעונה אחת.

 

ארבע שחקניות, המצויות בעשורים שונים של חייהן מנערה ועד אישה בשלה ומנוסה-משחקות את שיריה של וולך כמונולוגים דרמטיים. כל ארבע השחקניות נהדרות, מצליחות למצוא את הקולות השונים של וולך,שבכוחו של קולן שלהן לשמש להן לשמש להם כלי, התוצאה יוצאת דופן. אין מדובר במחרוזת של ביצוע שירים, אלא במופע חי ומפעים, מחזה תיאטרלי לכל דבר, שיש בו מתח, התרגשות, אתנחתות קומיות ואפילו עלילה." (שמעון אדף, משורר וסופר)

 

"קברט תיאטרלי מכושף. כך אפשר להגדיר את הערב הנפלא... שימקו עצמה נראית באופן

מפתיע ומרגש כשימקו עצמה. ניכר בה שהטקסטים הכואבים והמפוכחים של וולך, כאילו נכתבו עבורה, והיא מגישה אותם ממקום עמוק ואמיתי" (מיכל בעדני, עכבר העיר)

 

לביקורת המלאה מעכבר העיר

 

כתבה באתר 1909

הגדל
עבור לתוכן העמוד