שיכחה

מאת: רון ונטורה
בימוי: נועם פלג

אוקטובר 2005- מאי 2007
20 הצגות
הגדל

דרמה פסיכולוגית- מפגש טעון בין אח ואחות זמן קצר אחרי מותם האלים של הוריהם. מיכל, הבכורה, אינה זוכרת דבר מהלילה בו מתו הוריה. גדי, האח הצעיר, אינו מוכן לספר דבר אודות אותו לילה. לילה אחד, כחודש לאחר מותם האלים של הוריהם, גדי ומיכל נפגשים בבית המרוקן בו התבצע הרצח.מפגש אחרון בין זרים שגדלו בבית אחד. דרמה על ריחוק וקירבה, על התמודדות ובריחה, על אהבה ושכחה.

מיכל, הבכורה, בת 22, לכאורה השתחררה מהבית המפלצתי ומהמשפחה. גדי, האח הצעיר, בן 18, אלים, שתקן ומסוגר. אינו מתקשר עם העולם סביבו.

מיכל אינה זוכרת דבר מליל הרצח. לכאורה, נראה שהאב ירה באם והתאבד, אולם כולם חושדים שגדי רצח אותם, וביים את זירת הפשע. גדי אינו מוכן לספר דבר אודות אותו לילה- לא למיכל, לא לחוקרים, לא לאיש. הוא חזר לגור בבית המרוקן שבו הוריו מתו. מיכל מגיעה כדי להתעמת בפעם האחרונה עם גדי, עם הבית, ועם הנוכחות החיה של ההורים המתים.

ההצגה החדשה עוסקת בהתפתחות האישיות והדימוי העצמי, מתוך האינטראקציה עם הזולת, ובעיקר עם המשפחה וההורים. כך אנו מגלים איך הקולות של ההורים הופכים לחלק בלתי נפרד מהאישיות של מיכל וגדי, ואיך, באמצעות הקשר אחד עם השני, הם מסוגלים לבנות את עצמם מחדש, ולצאת לחופשי.

באמצעים תיאטרליים מוגבלים, מצומצמים ואף סגפניים, פורצת ההצגה למחוזות נפשיים קיצוניים ומטילה את עיקר העבודה על כתפיהם של השחקנים, ועל השימוש הייחודי בשפה, דחוסה, שבורה, חריגה ופיוטית. אירועים והתרחשויות שקרו בזמן ובמקום אחר, דמיוניים או לא, מקבלים קיום ממשי בתוך החלל המרוקן של החדר. נוכחותם של ההורים הנעדרים רודפת את הדמויות ואת החדר לאורך כל ההצגה.

"דרמה אנושית חריפה ומעוררת מחשבה...חזק ומצמרר" (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)

משתתפים: דורי אנגל, הילה שוורץ- די קאסטרו
משך ההצגה: שעה  ו-15 דקות

ביקורות:

שי בר יעקב - ידיעות אחורנות

צבי גורן - אתר הבמה

עבור לתוכן העמוד