דירת שני חדרים

מאת ניב שיינפלד ואורן לאור

היוצרים ניב שינפלד ואורן לאור מעלים גרסה חדשה משלהם ליצירת המחול של ליאת דרור וניר בן גל:

"דירת שני חדרים". היצירה המקורית עלתה בבכורה בשנת 1987 בתל אביב, זכתה להכרה בינלאומית ועד היום נחשבת לאבן דרך בהתפתחות המחול העצמאי בישראל.

היצירה המקורית בוחנת זוגיות ואת החיים כמסגרת שבה מתרחשת חזרה מדויקת וכמעט כפויה של מנהגים והרגלים. שני סוגים של מסגרות וגבולות נבדקים: מצד אחד מסגרת ממשית כמו גבול בין שתי מדינות או בין שני חדרים, ומנגד גבולות רעיוניים ופחות מוחשיים כמו גבולות בין בני זוג, גבול היכולת וגבולות שהפרט מציב לעצמו.

שינפלד ולאור בחרו ביצירה זו כבסיס לעבודתם - אותה גם יבצעו בעצמם, והם משלבים שחזור של מרכיבים מהיצירה המקורית לצד בחירות בימתיות חדשות.

הגרסה החדשה שעלתה במסגרת פסטיבל תמונע היא קו-פרודוקציה עם
Centre National De La Dans-CND בצרפת ועם Grand Theatre בהולנד.
בסיוע מועצת הפיס לתרבות ואמנות ומדור מחול במשרד התרבות והספורט.

עיבוד חדש וביצוע: ניב שינפלד ואורן לאור
יצירה מקורית: ליאת דרור וניר בן גל
מוסיקה מקורית: אורי וידיסלבסקי
ייעוץ אמנותי: קרן לוי
ניהול חזרות: כרמית בוריאן, יעל ונציה
תאורה: נטע קורן

תודות: רות גוילי, דידי ארז, עודד לוטן, עינת אלוני, אסנת קלנר, חגי שלומוב

תודה מיוחדת לליאת דרור וניר בן גל על שנתנו ברכתם לפרוייקט הזה.

"עבודה גלוית לב הנעה בין תנועת החנק לנשימה. והכוח שלה הוא בזה שהיא לא ממהרת להתמסר לתשוקה, מחזירה אותנו לחומר הגלם שממנו ברא הגוף שלנו יחסים, לילדים שהיינו, לפני שהיינו צריכים מיניות שתגשר על הריקנות שבתוכנו"
(ענת זכריה, י)

"הגרסה החדשה של ניב שינפלד ואורן לאור ל'דירת שני חדרים' מלאה וגדושה ברעיונות מקוריים שצמחו אל תוך יצירתם המקורית של ליאת דרור וניר בן גל. מעגלים כפולים של 25 שנות מחול ישראלי במיטבו"
(צבי גורן, )

"שומרת על חיוניות המקור וגם מספקת הסתכלות חדשה" רות אשל,

"שאפו לניב ואורן... הם הראו איך ניתן לשמר את המבנה הבסיסי ואת הדינמיות הייחודית לעבודה, שני המרכיבים הכי משמעותיים, ועם זאת, להטעין את אלה בשלל חומרים אותנטיים משלהם מבלי לפרק את הקירות והמסד הבסיסיים. השיפוץ עלה יפה ואפילו יפה מאד. כך זכינו ב'דירת שני חדרים' לתפארת" אורה ברפמן, ריקוד דיבור

לביקורת של טל לוין, עכבר העירלחץ כאן


 

עבור לתוכן העמוד