דורות 3 - שני ונבו, ענת דניאלי, דפנה וגיא

דורות 3: שני גרנות ונבו רומנו, ענת דניאלי, דפנה הורנצ'יק וגיא ברנרד רייכמן

 

שני גרנות ונבו רומנו \\ מעכשיו

 

"החכמה האצורה בפתגם היא לפעמים נדושה, לעתים מעמיקה; נימת הפתגם היא לפרקים אירונית, אך תמיד יש בו יסוד של קבלת הדין. הפתגם לעולם אינו ממריד, אלא ממריץ להשלים עם הגורל. בחיוך או באנחה... בפתגם מקובעים בדימוי אחד החכמה והמוסר של כל הזמנים... ביכולתו זו לזקק את המחשבה ולצקת אותה לתוך תבנית מסוימת אצורים יתרונות מהותיים לתרבות האנושית "      יוהן הויזינחה, מאבות חוקרי ההיסטוריה של התרבות

אף אחד לא אוהב להיתפס עם המכנסיים למטה. אף אחד לא יודע מתי המשפט הזה נולד. אף אחד לא שופט אף אחד. הרי כולנו נולדנו מתישהו לא מזמן! ממש בסמוך לרגע הזה! זה כמעט קרה עכשיו!!! מעכשיו אנחנו מפסיקים להשאיר סימנים של קריאה, זה צועק מדיי. צריך לחזק קצת את השקט, שנוכל להקשיב. בשקט בשקט. שנשמע בועות קטנות מתנפצות בין החניכיים של מי שמחייך כשכל זה מתרחש.

כשהרוח מבדרת אנחנו חולקים את אותו עיצוב שיער. זה לא באמת משנה מי עושה מה, העיקר שמשהו נעשה. ובכל זאת יש תחושות מעורבות, כאילו זה לא מספיק. כאילו משהו צריך להתקדם. כאילו מה שיש זה לא מספיק בשביל להעביר את הזמן שלנו ביחד. אז מעכשיו אנחנו כאן. מעכשיו אתם איתנו. מעכשיו אנחנו ביחד. מעכשיו יש לנו את כל הזמן שבעולם. מעכשיו מה שהיה היה. מעכשיו הכל צפוי והרשות נתונה. מעכשיו והלאה הכל יהיה בסדר.

המופע "מעכשיו" מתבונן בעצמו ובמורכבות הבלתי נתפסת של התקיימותו, דרך אמצעים פשוטים עד כדי גיחוך. מתארחים בו דוממים, צומחים, חיים ומדברים ואם שכחנו משהו אז נשמח להיזכר.

הדפסהוסף תגובה

עבור לתוכן העמוד