פה גדולשלושה רקדנים במצעד מסחרר. הפיתוי להיטמע דוחף אותם אל תוך מלכודת שבה הם נעים בין דחפים סותרים הבוקעים מהם. היצירה "פה גדול" בוחנת מזווית אישית את ההתנגשות שבין הזהות האינדיבידואלית לזהות הקולקטיבית, ואת המתח שמתקיים בין הרצון להיצמד למסגרת לבין הצורך בהתנתקות ממנה ומציאת הקול האישי.

 

כוריאוגרפיה: ניב שינפלד, אורן לאור, קרן לוי

מוסיקה: דידי ארז, אורי וידיסלבסקי

עיצוב תאורה: נטע קורן

רקדנים: אורן לאור, קרן לוי, ניב שינפלד
ניהול חזרות: יעל ונציה, מלני ברסון, כרמית בוריאן


"'פה גדול' היא אחת העבודות החזקות והמרגשות שצפיתי בהן אי פעם. נושא ההתנגשות בין הזווית האישית לקולקטיבית שנבדק לא פעם ביצירות מחול ישראלי, מקבל כאן טיפול אישי, אינטליגנטי, שופע הומור ועצב, נטול קלישאות, מתוחכם ומעולה. חובה לראות".(שלי קלינג, גלובס)

מחול מקורי, נועז, שזוכה בביצוע מושלם של השלושה, כל תנועה מדוייקת, כל מבע בהיר וחי, ובעיקר זו קרן לוי, רקדנית מיוחדת, מרתקת בכל המגוון הכוראוגרפי והדרמטי ששינפלד ולאור יצקו לתנועתה. חווית מחול משמעותית ואף למעלה מזה. מהשגיהם החשובים ביותר של יוצרי מחול בארץ". (צבי גורן, הבמה)

 

עבודה שמגעה לוהט ומהיר מאוד, ובצלקת שהיא מותירה נותר רישום של משהו חזק, מפוכח ומלא אהבה. זוהי עבודה שמציפה רוך כי מה שזורם שם מהבמה אלינו, אלה הם ממש חיינו, עוצמתם, והגעגוע למה שהיה ולא יהיה עוד". (ענת זכריה, NRG)

 

בעבודתם של ניב ואורן נחשפת גישה חדשה במחול ובפרפורמנס הישראלי: שילוב של ביקורתיות ועדינות, המבטאת את המורכבות של המציאות הישראלית. כל זאת נעשה בעדינות וברגישות ובו בזמן ביד בוטחת. בלי תשובות חד משמעיות מוכנות מראש, מבלי לצייר את העולם בשחור ולבן, ומבלי לקבוע טוב ורע. אמנים מרתקים ורגישים."  (Elisabeth Nehring, Deutchland Radio Kultur)  

 

הטריו מצליח להרשים בעיקר בשל הכוראוגרפיה המוקפדת, הבאה לידי ביטוי בין השאר במצעד כפוי המשלב צעדים של ריקודי עם. המצעד מתנהל בנחישות ובהקפדה עם דיוק של שעון, עד שפה גדול נפתח ומביע מטען של כאב חרישי ועוצמתי המזכיר את "הבכי" של פרנסיס בייקון. טריו פשוט ובו בזמן רב-משמעות המותיר רושם חזק על הצופה."(Agnes Izrine, Danser)

הופעה אורחת: שירה בציבור

 

שירה משותפת של טקסטים שהולחנו מתוך ובהשראת  הצעות חוק בישראל מ 2011-2016
פולחן מתמשך של נוסטלגיה, מארשים, תקווה, טקסטים קאנוניים, קינות והספדים. הזדמנות מיוחדת לחוות ולשיר את עצמינו ביחד .

 

יצירה וביצוע: סמדר יערון 

ליווי אמנותי: ד"ר נטלי תורג'מן,  יאיר ורדי 

הפקה: המרכז לתיאטרון עכו

 

 

עבור לתוכן העמוד