בבוקר אני אף אחד

משך המופע: 50 דקות

אחרי שבלילה היינו כולם
נאבדנו והתמוססנו

פתאום אפשר לראות את הדרך לרדת לתוך התהום ביננו
אנחנו יורדים אליה
ורוקדים ברווח שנוצר
בין הכוריאוגרפיה לביצוע

הלכנו צעד אחד רחוק יותר לתוך הגוף האחר
והחלפנו תפקידים.

 

כוריאוגרפיה: שקד מוכיח // ניהול חזרות: מיכאל ילון // מוסיקה: יונתן קורן // 'אין מבוכה' - מילים ולחן שקד מוכיח // עיצוב תלבושות: קים טייטלבאום // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // יעוץ סצנוגרפי: זוהר שואף // פרפורמרים: עומר עוזיאל, גיא-תמר לוי, וונינה לו, סמרת היילו, אלה קידר גרינברג

 

 

 

 

"שקד מוכיח, כוריאוגרפית ורקדנית, זימנה לסטודיו שלה חבורה של אנשים, לא כולם רקדנים, ויצרה איתם את המופע 'בלילה אני כולם'. המופע הייחודי יעלה במסגרת 'הרמת מסך2021', פרוייקט הדגל של משרד התרבות, המהווה במה מרכזית ליוצרות ויוצרים במחול הישראלי בשנתו ה-32, ויתקיים השנה ב-15-25 בדצמבר. 'כשמדובר בפרוייקט 'הרמת מסך', היצירה שלנו ודאי לא תיחשב קונבנציונלית. המשתתפים בחלקם אינם רקדנים מקצועיים בהגדרתם, כאלה שלרוב אינם נראים על במות המחול' אומרת מוכיח. באנסמבל, בשמו הלא רשמי 'The Moon Dreamers' שייסדה מוכיח, כל רקדן ורקדנית מחולל עם סיפור אישי. "מדובר באנשים עם זהות חיצונית שמעידה על האישיות, על הביוגרפיה שלהם, תפיסת העולם והתרבות ממנה באו", היא מבהירה.

בין הרוקדים בולטת וונינה לו, 56, אשה פיליפינית שהגיעה לישראל לפני 12 שנה כ"מטפלת זרה". שקד מוכיח התוודעה אליה כשעברה בסמוך לביתה בשכונת שפירא בתל אביב, שמעה אותה שרה קריוקי, ונפעמה.  "היא נבהלה כשדפקתי על חלון הבית. לאחר שהצגתי את עצמי ככוראוגרפית היא פתחה לי את הדלת והיה בינינו קליק מיידי. במשך שעה ארוכה שרנו יחד קריוקי והזמנתי אותה לסטודיו שלי. יש לה תשוקה לשיר ולרקוד. לאחרונה הופענו יחד בפסטיבל 'אינטימידאנס' בדואט 'מקור חיים 53' (כתובתה של וונינה)'.

עוד מופיעים: עומר עוזיאל, 39, הוא רקדן בתחום מחול הפרינג' מורה ומטפל בשיטת התנועה של אילן לב. אלה קידר גרינברג, נער.ה  א-בינארית בת  14.5 "היא סוג של נס. כשאנחנו עמוק ביצירה אפשר לשכוח שמדובר רק בבת 14". גיא תמר לוי, 27, רקדן/רקדנית א-בינארית. "עד לאחרונה הוא היה גיא, שהפך לתמר והיום הוא/היא גיא תמר". השחקנית והרקדנית סמרת היילו,32,  מלהקת "ביתא" למחול ותיאטרון אתיופי, ואמנית רב תחומית בקהילה.

'בלילה אני כולם' הוא מופע מחווה לתחושת המשותף. המופע נפתח במקהלת דיבור שמדבררת מונולוג המורכב מטקסטים ביוגרפים בעברית ובאנגלית של כל המשתתפים.

'אנחנו צוללים אט אט עם הטקסט שנועד למלט אותנו מהסיפור הפרטי, להיחלץ מהסבך הפוליטי של הזהות כדי לגעת במקומות אחרים להמריא למימד אחר עד שהפיסיות מתפרצת ואנחנו מגיעים למרחב מופשט אינטימי ותנועתי' מסבירה שקד מוכיח. 'היצירה הציפה את השאלה 'מיהו רקדן?'. יצרנו במופע, סולו לכל אחד, אבל כאמור חלק מהרוקדים אינם יכולים להתחייב לצורה מסויימת בתנועה כפי שעושים רקדנים מקצועיים. גם לא ניסיתי להפוך אותם לרקדנים. יש מי שהוא/היא יותר מתורגל על במה, גמיש ובעל חוש קצב יותר. אנחנו משתמשים בחוזקות של כולם ונותנים לכל אחת ואחד מנדט שווה על הבמה וכשזה נוגע בצופים יש לזה ערך אמנותי רב", מעריב

 

עבור לתוכן העמוד