דואטים - אישונים ו-60,000 גר(ה)ם

משך המופע: 50 דקות

20% הנחה לגמלאים/סטודנטים/חיילים
מותנה בהצגת תעודה בלבד
ניתן לחנות גם בחניון אחוזת החוף ברח' רבניצקי 6, הסמוך לתיאטרון

לראשונה יחד על במה אחת, שני דואטים איקוניים שנוצרו בעשורים שונים. ״אישונים״ בביצוע אופיר יודלביץ׳ ואורי שפיר ו״60,000 גר(ה)ם״ בביצוע דנה רוטנברג ושמואל חלפון


60,000 גר(ה)ם

 

על ידי ליקוט וביצוע שלל רב של הרמות מעבודותיה של גרהם, אנחנו מנסים להתחקות אחרי דינמיקה בינמגדרית ארכאית, ארכיונית, ארכיטקטונית. לתוך המבוך של מרתה, לתוך שלי עצמי.

מי משתקפת אליי ובי כשאני מביטה למרתה בעיניים ולובשת את ההגיון של עולמה ההדוק? מה נרקח בין שני אנשים בתוך הציפייה להרים, להחזיק, להקליל, שוב ושוב?

מה מרתה תאיר על הנרטיב הנשי ומה נותר מהגיבור הגברי?

כוריאוגרפיה: דנה רוטנברג // ניהול חזרות והצגה: מלאני ברסון // עיצוב תאורה: נטע קורן // 

צילום: יאיר מיוחס // רקדנים: דנה רוטנברג, שמואל חלפון


אישונים 

דרוש גיבור במשרה חלקית. רצוי גבר. רצוי גמיש. בגרות מלאה. נסיון קודם הכרחי. בעל

עבר עשיר. רישיון לכלי כבד. שליטה מלאה. ראש גדול. העבודה כרוכה. התחלה מיידית. קיימת 

.גמישות


"בתחילה, עומדים שני הגברים בתוך מעגל אור המוקרן לעברם. שניהם לבושים בחליפות ועניבות פרפר ונראים כמו שני אנשי עסקים מהוגנים בדרך מעלה, אך למעשה, אלה שני מתחרים מלאי טסטוסטרון שחיים בבועה שבה המרוץ הוא חזות הכל. פרק שלם מוקדש למפגש הראשוני ביניהם; האחד מושיט לרעהו יד והוא עונה לו בדחיפה ידידותית על חזהו וכך מתחיל ריקוד שלם של מחוות ידיים מכל ההיי פייבים וכייפים וכפות שאי פעם רוכזו על במה אחת. רוטנברג מצויה בדקויות עולם הקודים הגברי והיא שולה משם פנינים כוריאוגרפייות, בהומור, בחן ובחושי במה מחודדים. (אורה ברפמן, דיבוריקוד)

"ערב מרתק ומענג…דואט עוצר נשימה ביופיו המיוחד…רוטנברג הצליחה ליצור שפת תנועה מדויקת מאוד, כשלכל אחד מרקדניה היא נותנת קול עצמאי, שמתלכד להפליא עם הקולות האחרים". (צבי גורן, הבמה)

"לרוטנברג יש הומור וחושי במה מחודדים להפליא. נדמה שהיא מבינה את עולם הקודים הגברי, אבל גם קודים נוספים שגברים עדיין לא מודעים לקיומם". (ענת זכריה, ידיעות אחרונות)

לפתע הם נראים  כאותו אדם, שפחד ואימה חבויים מתחת לדימוי החזק, העשוי ללא חת, שהוא מציג. עבודה בנויה היטב, המבוצעת במסירות ובכשרון. (גבי אלדור, יומני מחול)

כוריאוגרפיה: דנה רוטנברג // ניהול חזרות והצגה: מלאני ברסון // הפקה: סיגל דהן // עיצוב תלבושות: חגית אביר // מוסיקה: נועם ענבר ואדם שפלן // עיצוב תאורה: נטע קורן // צילום: גדי דגון // רקדנים: אורי שפיר, אופיר יודילביץ׳

עבור לתוכן העמוד