בתוך קופסא

ערב יצירות מאת שלומית פונדמינסקי
ו"Touch and Breath"- עבודת וידאו מאת אוסקר אבוש

הגדל

 

בתוך קופסא – ערב יצירות מאת שלומית פונדמינסקי

 

 

"בתוך קופסא"- ערב ובו ארבע עבודות קאמריות מאת שלומית פונדמינסקי:

'בכיס הפנימי', 'אינצ'', 'סימני החלקה' ו'בהמתנה'.

היצירות משרטטות פורטרט פסיכולוגי של דמויות, המדגיש את האבסורד והגרוטסקה בחייהן. הדמויות עוסקות בפריצת מסגרות קיימות, בעולמות דימיוניים, שהן בונות והורסות, בציפיות ובפתרונות זמניים לקיומן. לארבע העבודות שפה תנועתית יחודית, המשלבת בין שפת התיאטרון הפיזי לבין המחול העכשווי.

 

כוריאוגרפיה: שלומית פונדמינסקי, רקדנים ושותפים ליצירה: מאיה ברינר, דיולה צ'קברי, טלי פרץ-לאור ושלומית פונדמינסקי, מוסיקה: אייל וינטראוב. דרמטורגיה ל"סימני החלקה": שירה מינצר, תלבושות: שירה וייז, עיצוב תאורה: תמר אור,  הפקה: עמית בן-שבת.

 

"שפת התנועה של פונדמינסקי פיזית מאוד ומרתקת דווקא בשל חיפוש היופי בתוך מה שנתפש כמכוער. זהו נסיון מוצלח של יוצרת חפה מעכבות שאיננה חוששת להבליט חולשות ובכך הופכת את העבודה לאנושית ומרשימה" (מרב יודילוביץ', ynet).

 

"Touch and Breath"- אוסקר אבוש


אוסקר אבוש מאתר סצנות חיות במרחב הציבורי. באמצעות מצלמת הווידיאו הוא מציץ אל תוך עולמם של אחרים, נועץ מבט ישיר, ללא תנועות מצלמה, למעט תזוזות קלות המעידות על נוכחותו (תנועת יד, נשימה). בחירותיו הקאמריות, השוליות לכאורה, חוצות גבולות. מבטו פוגש בזוג מחובק בפארק בלונדון, בגורילה בגן חיות בניו יורק ובבחורה שנרדמה באוטובוס בדרך לצפון. זמן הצילום, הנע, בדומה למבט אנושי, בין חצי דקה לדקה, מוכתב על ידי שעונו הפנימי, ומאפשר לו, לדבריו, לתעד מבלי לפלוש לפרטיותם של המצולמים. מבטו מתעכב, בין השאר, על סבך ענפים, על תנועת גלים ועל נוף חולף הנצפה מתוך רכבת נוסעת.

איילת השחר כהן

*מתוך טקסט תערוכת יחיד בגלריית "אגריפס 12".

 

אוסקר אבוש-

יליד ליטא 1973, צלם סטילס ווידאו. שייך לקבוצת "אגריפס 12".
מורה לצילום וקולנוע.
חי ועובד בירושלים

 

עבור לתוכן העמוד