גוףנייר

סיון שלצר | גוףנייר

 

אחת המימרות השגורות בתיאטרון היא from Page to Stage (מעמוד להעמדה). אצל סיון שלצר המהלך הוא הפוך. from Stage to Page - מהגוף אל הנייר.

סיון שלצר עסקה בשנים האחרונות בממשק שבין פרפורמנס למחול, ביצירת פעולה שמיועדת לעיני צופות וצופים באולם התיאטרון, לרגע אינטימי ואינטנסיבי אך קצר מועד של מפגש בעולם הפיזי, כדימוי שנועד להתפוגג אל הנצח ולהישאר, אולי, רק בזכרונם של הנוכחים, אך ללא הישארות פיזית בזמן. הדימוי בפרפורמנס הוא חשוף ויחיד, אין אפשרות בזמן לתקן, למחוק או לזרוק. הגוף הוא הדימוי, ה"אני" הוא המוצג.

במהלך ארוך שנים, סיון העבירה את תשוקתה היצירתית לאיור, מדיום מיידי, זריז, בר-תקנה, שמאפשר התקה בין גוף היוצר ליצירה עצמה. ההקלה שבאה עם המעבר הזה הולידה פרץ יצירתי וחירות חדשה, שנתנה דרור למאגר הדימויים המלא להתפקע של סיון, אך שמרה במרכזו על דמותה שלה כייצוג מרכזי, אך לא רק אותה.

סיון מציירת את סיון. סיון מציירת חיות טורפות. סיון מציירת עולם מוכר-מוזר של לפני מלחמה או אחרי מלחמה. סיון מציירת מהראש, ממודל, מעצמה. באיורים של סיון נותר עדיין הגוף כמרכז, אך הגוף הזה כבר אינו כבול לחוקיות של הפיזי אלא מופקע ממנו למחוזות הפנטזיה, הצבע, הקו והסיפור.

כאמנית מחול ופרפורמנס, גם הציורים שלה מלאי מבע ומייתרים את המילה הכתובה או הנאמרת: הסיפור מסופר מבעד לקוים, לצבעים ולדמויות. הציורים בסדרות השונות מספרים סיפורים שמאירים אירועי חיים, לעיתים אף קשים, אך בציור גם הם באים לידי פתרון. הם משעשעים או פיוטיים או מטופשים במתכוון, ובכך מספקים פורקן או הקלה מהקושי.

אתם ואתן מוזמנות ומוזמנים להיכנס לעולם של סיון.

תערוכות מומלצות


אוצר: ד"ר ארז מעין שלו

1.2-24.5.2024

לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד