פסטיבל מונטיפיורי - שוטטות בשכונע

הגדל

במסגרת הפסטיבל הזמנו מוזיקאים ואמני סאונד שונים להגיב לשכונה ולהכיר אותה על שלל רבדיה ההיסטוריים, התרבותיים, הסימליים והחברתיים ובעקבות ההיכרות ליצור עבודות מוזיקה וסאונד ייחודיות המתארות את מורכבותה ומתכתבות איתה.

"שוטטות בשכונע" - משמעותה: הקהל משוטט בין היצירות המוצגות בפסטיבל במאין ייצוג אמנותי של המרחב הציבורי וההסטורי של השכונה בתוך תיאטרון תמונע.

משתתפים:  ערן צור ואריה ברקוביץ, גלעד כהנא, אבי בללי ורועי ירקוני, אסף תלמודי, הדס עפרת ואילת לרמן, רן סלבין, נבט יצחק, רועי פביאן, ניקי, מוג'הדין.

מופע אורח: נעמה שנדר

ניהול אמנותי: עמנואל ויצטום

הפקה אמנותית: רעות אבירן.
ועדת היגוי: רעות אבירן, עמנואל ויצטום יאיר ורדי, רועי פביאן.

גלעד כהנא

סולן להקת ג'ירפות וthe walking man, סופר וקולאז'יסט לעת מצוא.

 

על היצירה:

קטע מוזיקלי שמשלב טקסט שנכתב בעת שיטוט בשכונת מונטיפיורי, על התפר בין שמן מנועים ומי גשמים. הקטע ישלב מיצב שינסה להמחיש את הקשר הבלתי אפשרי הנ"ל.

 

  

ניקי

כנרת, משלבת בנגינתה טכניקה קלאסית ורוק עם אפקטים של סאונד חשמלי

מנגנת עם יהודה פוליקר, דנה ברגר, ההרכב האלקטרוני  DNA ועוד...

 

על היצירה:

ליצירה ארבעה מוטיבים /  פרקים.

הראשון מתמקם בעורקי תנועה ראשיים שהם גבולות השכונה: רח' המסגר והכבישים לה גרדיה, השלום ונתיבי איילון. הכינור מתחקה אחר סאונד מנועי המכוניות ומזדהה עם תחושת ההתקעות בפקקים.

המוטיב / הפרק השני מטייל בשדרות יהודית – שכונת מגורים נעימה ומלאת חן הנמצאת בלב מרכז של מוסכים ובתי מלאכה. עצי השדרה, הציפורים ואווירת המקום הרגועה משתלבים במוזיקה.

מועדני החשפניות גם הם חלק מהצביון השכונתי. המוטיב / הפרק השלישי מבקר בהם ומשתעשע כאן במשחקי חשפנות משלו .

הפרק הרביעי מוקדש למוסכים, למסגריות, למפעלים הקטנים, שמרכיבים את רוב רובה של שכונת מונטיפיורי. בסוף היצירה מתערבבים כל המוטיבים והדהודי הסאונד של הוויית השכונה ומתנקזים לש

עבור לתוכן העמוד