בוקר טוב קיפוד

מופעים קרובים:
28/07/2022חמישי20:0060 ₪
24/08/2022רביעי20:0060 ₪

לרכישת כרטיסים לחץ כאן

 

משך המופע: 60 דקות

 

 

 

 

דרמה דוקומנטרית פיוטית

על קשר שנרקם ונפרם, על הקושי לדבר, על שני אנשים רגילים...

 

כל אדם צף בעולמו, ולפעמים פתאום חודרת פנימה קרן אור.

וכששני אנשים מסתכלים על אותה קרן אור - אפשר לקרוא לזה שפה.

וברגע היא נוצרת. וברגע היא גם יכולה להתפרק.

 

 ---------------------------------------------------

ההצגה מלווה את הקשר של רועי ויובל, שני בנים מתל אביב בשנות ה – 20 לחייהם.

בין השניים מתפתחת מערכת יחסים אינטימית שבתוכה נוצרת שפה אישית, השייכת רק להם. בעזרת השפה הזאת, מתמודדים השניים עם הקושי, עם מה שאי אפשר לדבר עליו, עם הפחד ועם האמת. בלעדיה, היו עשויים להיוותר בלא מילים.

עם התפתחות הקשר, הקושי גדל ונראה שהשפה האישית שפיתחו אינה מספיקה עוד על מנת למנוע את הסוף. רועי יובל מגלים שהשפה שלהם קרסה. הם זרים שוב. האם יצליחו למצוא מחדש את השפה שאבדה? האם אפשר להחיות שפה מתה?

 

זוהי יצירת הביכורים של יוצר התיאטרון העצמאי רועי יוסף, בוגר מסלול בימוי תיאטרון בסמינר הקיבוצים. את המחזה כתב מתוך ובהשראת הקשר הזוגי שלו והוא מכיל חומרים מהחיים האמיתיים.

 

"השאיפה האמנותית שלי הייתה לבחון על הבמה את מנגנון השפה האינטימית של זוג, ולכן, מה שיכולתי לעשות הוא להציב על הבמה את מנגנון הזוגיות שלי ושל בן הזוג שלי. יצירות רבות נוצרו על קשרים זוגיים, על אהבה ועל פרידות, אבל מעטות היצירות שבאמת שמות על במת החקירה את המנגנון של השפה האינטימית. למקום החמקמק והסמוי הזה עניין אותי לכוון את הפנס".

(מתוך ראיון עם הבמאי רועי יוסף באתר WDGלכתבה המלאה)

 

 

ראיון של יובל מסקין ב"כאן תרבות" עם הבמאי רועי יוסף

 

יצירה מאת: רועי יוסף // שחקנים: שחף ברגר וטל וניג// דרמטורגיה: מעין אבן // עיצוב פסקול: רוי סער // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // עוזרת במאי: מעיין אליה קמל // ניהול הצגה: צליל צביאל // ליווי אומנותי: להב תימור והדר גלרון // צילום: יואב בבלי // עיצוב כרזה: גבריאל קדישזון

 

תודות: איציק ויינגרטן, אורי וייס, נעה בנדהן, מלאני לומברד, שירי כפתורי, אבי גיבסון בר אל, דניאל כהן לוי, דנה צרפתי, מירי לזר, אופיר דגן, צליל צביאל, אליענה מגון ויובל כ"ץ.

 

*היצירה החלה את דרכה בבית הספר לאומנויות הבמה "סמינר הקיבוצים".

 

 

בוקר טוב קיפוד
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד